Письмо было направлено почтой в Администрацию Президента Украины.

Пане Президенте!

Незважаючи на те, що в Україні повним ходом йде процес формування та впровадження в практику дієвих стандартів надання допомоги в ході бойових дій, ми хочемо звернути Вашу увагу на те, що є певні заходи, впровадження яких, має сенс здійснювати прямо зараз, не чекаючи реформи всієї системи військово-польової медицини. Мова йде про долікарської інфузійної терапії, а саме — про переливання плазмозамінних розчинів до і в процесі евакуації поранених з поля бою.
У разі гострої масивної крововтрати, критично важливим є не тільки зупинити кровотечу, але і якомога швидше заповнити об’єм циркулюючої крові, або ж хоча б почати його заповнення. Найбільш простим способом заповнення об’єму циркулюючої крові в польових умовах, очевидно, є переливання кристалоїдних розчинів (фізрозчин, Рінгер-лактат, Реосорбілакт та ін.) В підшкірно-жирову клітковину живота (при цьому пластиковий мішок з розчином підкладається під пораненого і видавлюється з мішка його ж вагою). Для проведення такої процедури немає необхідності здійснення внутрішньовенного доступу (що на полі бою може бути вкрай проблематичним).
Термінове введення в практику долікарської допомоги інфузійної терапії дозволило б істотно підвищити виживання поранених в ході бойових дій, що відбуваються на території України, а також полегшити реабілітацію поранених. Зокрема, це дозволило б уникнути великої кількості ампутацій. Фактично, невелике фінансове вкладення в інфузійні системи та пластикові мішки з кристалоїдними інфузійними розчинами дозволило б істотно знизити витрати на дорогі протези, реабілітацію, не кажучи вже про якість життя поранених бійців.
Фонд «Велес Україна» та волонтери, просять Вас звернути увагу Міністерства оборони та Міністерства охорони здоров’я, прийняти швидкі рішення цієї проблеми, розробити інструкції по застосуванню, та доповнити методичні пособники по наданню до лікарської допомоги, передбачити закупівлю інфузійних систем (придатних для використання в польових умовах) і пластикових мішків з кристалоїдними розчинами в настільки стислі терміни, наскільки це можливо.

З повагою
Керівник МБФ «Велес Україна»